Halıdan Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Kahve lekesi can sıkıcı bir görüntü oluşturmaktadır. Çay lekesi gibi dikkatli bir şekilde uygulayabileceğiniz bir kaç yöntem bu san sıkıcı görüntüden kurtulmanızı sağlayacaktır. 

Öncelike Tavsiyemiz Profesyonel Destek Almanız!

Misafiriniz geldi, çaylar kekler derken son olarak kahve ikram edildi, ancak haylaz misafir çocuğu kahveyi yeni aldığınız halya döktü. Umarız kimsenin başına bu senaryo gelmez. Gerçekten can sıkıcı bir durum ortaya çıkacaktır. Hele ki son yıllarda çık renkli halılar moda olmuşken.

Kahve lekesi halıdan nasıl çıkar?

Halınıza kahve dökülmesi günlük yaşamınızda sık karşılaşacağınız kazalardır. Tam kitap keyfi yapmak için koltuğa yayılırken ya da misafirlerinize bir şeyler ikram ederken dökülen çay ve kahveler, keyfinizi kaçırabilir. Ancak doğru yöntemler kullanarak halınızdaki çay ve kahve lekelerinden kolayca kurtulabilirsiniz. Fatih halı yıkama fabrikası aşağıdaki yöntemler için garanti vermez. Evde pratik uygulayabileceğiniz acil durumlarda genelde işe yarayan yöntemlerdir.

  • Lekeye ne kadar çabuk müdahale ederseniz çıkarmanız o kadar kolay olacaktır.
  • Çay ve kahve lekelerini bekletmeden temizleyin.
  • Beyaz bir bez ya da kağıt havlu kullanarak halınızın lekeli kısmına hafifçe tampon yaparak dökülen kahve ya da çayı emdirin. Bunu beze daha fazla sıvı gelmeyene kadar devam ettirin. Bezi fazla bastırmamaya ve lekeyi daha da çok yaymamaya özen gösterin.
  • Çok bastırırsanız çay ya da kahve halının içine daha da çok sinebilir. Çok sert bir şekilde ovalayarak halıyı zedelememeye dikkat edin.
  • Temiz bir bezi bir bardak deterjanlı ve sirkeli solüsyona batırın. Islak bezi lekeye dışarıdan içeriye doğru dairesel hareketlerle uygulayın ve birkaç dakika bekleyin. Bu uygulama sırasında bezi fazla bastırmamaya dikkat edin.
  • Deterjanlı bezi durulayın. Bezi temiz suya batırıp suyunu iyice sıktıktan sonra lekeli bölgede gezdirerek deterjanlı solüsyonu temizleyin.
  • Bunu yaparken lekeli bölgeyi fazla ıslatmamaya özen gösterin. Daha sonra ıslak yerdeki suyun fazlasını kağıt havlu ile alın ve kurumaya bırakın. Bu sırada lekeli bölgeye basmamaya dikkat edin.
  • Kuruduktan sonra halının tamamını elektrikli süpürge ile süpürün.
kahve lekesinden temizlenmiş halı
Halıdan Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Bir cevap yazın

Başa dön
Şimdi Ara 0(212) 6570606