Yün Halı Nasıl Yıkanır

Yün halılar genelde en sağlıklı, halı çeşitlerinden birisidir. Özellikle gerçek yün halıları gayet sağlıklıdır. Yün halının kullanımı klasik halıya göre biraz titizlik gerektirir. Özellikle yıkama işleminde dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Bu sayfada sizlere yün halıların nasıl yıkanması gerektiğini ve Fatih Halı Yıkama Fabrikasında yün halıları nasıl yıkadığımızdan bahsedeceğiz. Yün halı yıkama işine geçmeden önce yün halı nedir kısaca açıklamaya çalışalım.

Yün Halı Nedir?

Yün halı ipliği
Yün halı ipliği
Yün halı yıkama resmi

Yün Halı Nasıl Yıkanmalıdır?

Öncelikle halının gerçekten yün mü yoksa akrilik karışımı mı ayırt edilmelidir. Yün olmayan bir halıyı yün halı gibi yıkamak halıya zarar verir. Yün halı iki çeşit yıkanabilmektedir. Otomatik makinede yıkanabildiği gibi yerde mac makinesi ile de yıkanmaktadır.

Püf noktası

En dikkat edilecek husus, yün halı için mutlaka natürel şampuan kullanılmalıdır. Kimyasal şampuan kullanılan yün halı zarar görebilir. Bir de lekeler için mutlaka profesyonel ekipman ile müdahale edilemli. Halıya zarar vermeden titiz bir leke çıkarma işlemi uygulanmalıdır.

Yıkanmış Yün halı kurutma aşaması

Yün Halı Nasıl Yıkanır

Bir yanıt yazın

Başa dön