Halı Türleri ve Yıkama işlemi Eğitimine katıldık

Fatih Halı Yıkama olarak eğitimlere aralıksız katılmaya devam ediyoruz. İyi bir halı yıkama hizmeti için halı yıkama işinin en önemli noktası olan halı türleri ve yıkama işlemleri için BTSO-MESYEB Butgem öncülüğünde eğitime geçen 14-16 MArt 2019 tarihlerinde katıldık.

Eğitim ile ilgili notları önemli gördüğümüz sizlerinde bilmesinde fayda sağlayacağına inandığımız konuları anlatmaya çalışacağız.

14-16 Mart 2019 Halı Türleri ve Yıkama İşlemeri Eğitimi Bursa

Profesyonel Halı Temizleyicileri Yardımlaşma Derneği (PHTYD), Marmara Halı Temizleyicileri Federasyonu (MARHALFED) ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (BTSO-MESYEB) arasında eğitim protokolü yapılmış ve eğitim BTSO Butgem‘de yapılmıştır. Eğitimde neler öğrendik?

  • Halılarda kullanılan iplik türleri ve iplik tanıma yöntemleri
  • İplik boyama ve boyama aşamaları
  • Halı baskı boyama işlemi
  • Halı yıkama ve leke çıkarma işlemler

İlk gün iplik türleri eğitimini Kasım UZUNÖZ hocamız sundu. İplik türleri nelerdir, iplikleri nasıl tanırız ayrıntılı olarak ele aldık. Özellikle ipek ipliği üzerinde çok durduk. Çünkü en değerli ve kaliteli iplik türü ipek ipliğidir. Özellikle ipek halılar çok değerli narin halılardır. Yere serilmez ve duvara asılırlar.

İkinci gün Nurcan ÇELİK hocamız iplik boyama konusunu değindi. İplikler hangi sıcaklıklarda boyanır ve yıkama işlemi boyaya zarar vermeden nasıl yapılır, ayrıntılı olarak ele aldık. İkinci oturumda Butgem’de bulunan arge labaratuvarlarını inceledik. Gerçekten çok titiz bir çalışma yürüttüklerini gördük, hatta resim almak bile yasaktı.

Üçüncü gün iki oturum düzenlendi. Halı üzerine baskı boyama ile ilgili bilgileri de Butgem Tekstil Eğitim Zümre Başkanı Umut AVCI değerli bilgilerini bizlerle paylaştı. Hatta Phtyd logosunu halı üzerine baskı yaptık. İkinci oturumda Kimyager Atilla SARI’dan halı yıkama ve leke çıkarma eğitimini aldık.

Halılar nasıl yıkanmalıdır, hangi halıda hangi kimyasal kullanmalıyız. Hangi kimyasallar halıya zarar verir gibi halı yıkamaya dair derinlemesine bir eğitim almış olduk.

Fatih Halı Yıkama Fabrikası olarak her geçen gün kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz ve edeceğiz. Bu eğitimde katkısı olan yöneticilere, eğitmenlere ve misafirperver personele çok teşekkür ediyoruz.

Halı Türleri ve Yıkama işlemi Eğitimine katıldık

Bir yanıt yazın

Başa dön
Şimdi Ara 0(212) 6570606