Halı Yıkama Aşaması

Halı yıkama sürecinde en önemli aşama kuşkusuz halı yıkama aşamasıdır. Bir halı iyi bir şekilde yıkandığı zaman hem halının ömrü uzar hem de mikroplardan akarlardan kurtulunmuş oluruz.

Fabrikamızda Halı Yıkama Aşaması:

Fatih Halı Yıkama Fabrikasında iki çeşit yıkama işlemi mevcuttur. İlki otomatik makinede yıkama, diğeri de yerde mac makineleri ile yıkama. Neden iki çeşit yıkama mevcut?

Her halının dokuma şekli farklıdır. Haliyle yıkama şekli de farklı olabilmektedir. Nasıl ki her giysinin yıkanmadığı kuru temizleme gerektiren giysilerin olduğu gibi.

Makinede halı yıkama işlemi

Otomatik Halı Yıkama Makinesinde Halı Yıkama

Makine halıları, şagi halı bazı özel halılar otomatik makinede yıkanmaktadır. El dokuma halısı, Hereke halısı, Çin, İran halıları gibi değerli ve hassas haılar otomatik makinede yıkanmaz. Bunu en iyi uzman bir halı yıkamacı ayırt edebilir.

Yerde Halı Yıkama İşlemi

Hassas halıları yerde yıkamak büyük önem taşır. Çünkü otomatik makine bandına giren bir halı anca çıkışta müdahale edilebilir. Bir sıkışmada veya fırçalardan birinin takılması sonucu halı zarar görebilir. Ancak yerde yıkama işleminde bu söz konusu olmadığı için halı da zarar görmeden titiz bir şekilde yıkanmış olur.


Fatih halı yıkama yerde yıkama işlemi
Halı Yıkama Aşaması

Bir yanıt yazın

Başa dön